Mit is jelent a mikrodermabrázió?
A mikrodermabrázió egy olyan eljárás, melynek során a bőr felső hámrétegét, a felhámot távolítják el mechanikai úton. Napjainkban a mikrodermabráziós arckezelés a leghatékonyabb bőrcsiszolási módszer. A kezelés teljesen fájdalommentes, a gyémánt csiszolófej gyengéden radírozza le a bőrt, így eltávolítja az elhalt hámréteget. A mikrodermabráziós kezelés hatására az arcbőr sokkal simább, puhább tapintású lesz, illetve segíti a kozmetikai krémek felszívódását is, így azok lényegesen eredményesebb hatást váltanak ki.
Milyen bőrproblémák esetén alkalmazható?
A mikrodermabráziós bőrcsiszolást számos kozmetikai bőrproblémára lehet alkalmazni. Segítségével halványítani tudunk például a pigmentfoltokon, a szarkalábakon is, valamint aknés sebhelyeken, érdes, dehidratált bőrön és striákon egyaránt célszerű a bőrcsiszolást elvégezni. Továbbá a finom ráncok eltüntetésére, bőrfiatalításra, s mindenfajta heg kezelésére is hatékony eljárás lehet. Helyreállítja a bőr tónusát, felgyorsítja az új és friss bőrsejtek kialakulását.
Hány alkalom szükséges?
A kezelések száma elsősorban attól függ, hogy milyen a bőr állapota. A jelentős eredmény elérése érdekében mindenképpen több kezelés szükséges. Körülbelül 4-12 kezelés ajánlott 1-2 hetente megismételve. A mikrodermabráziós bőrcsiszolás hosszantartó hatást eredményez, de nem véglegeset, éppen ezért a kívánt eredmény elérése után 2-3 havonta javasolt az utókezelés, így megőrizhető a szép és puha bőr.
Mikor nem szabad alkalmazni?
A kezelés fényérzékenyíti a bőrt, ezért nyáron nem ajánlott elvégezni, hiszen a fokozott UV-sugárzástól pigmentfoltok jelenhetnek meg a bőrön. Továbbá aknés, ekcémás, herpeszes, illetve egyéb gyulladásos, fertőző bőrprobléma esetén sem szabad alkalmazni a mikrodermabráziót. Ellenjavallt a kezelés lázas és beteg vendégeknél egyaránt, valamint cukorbetegség esetén is.
Az évek előrehaladtával különösen ajánlott a mikrodermabráziós bőrcsiszolás, hiszen a hámlási folyamat fokozatosan lelassul, ami által megvastagszik a bőr, s szárazabb, érdesebb érzetet kelt. A bőrfelszín akár fiatal korban is megvastagodhat, melyet főleg a zsíros bőrtípus okoz, de egyéb bőrbetegségek is kiválthatják. Más bőrcsiszolási módszerekkel ellentétben a mikrodermabráziós kezelés után a kezelt felület nem dagad meg, nem pirosodik ki, így a vendég a bőrfiatalítást követően bátran folytathatja napi teendőit. Ha mikrodermabráziós bőrcsiszolást venne igénybe, tekintse meg bátran a jozsefvarosi.info oldalon a szépségszalon kategóriát, ahol megtalálhatja azokat a szalonokat, akik mikrodermabráziós kezeléssel is foglalkoznak.